Rádi poradíme s bezp. dveřmi

 
 
 
Úvod > Jak vybrat bezpečnostní dveře > Rádi poradíme s bezp. dveřmi
 

Rádi poradíme s bezp. dveřmi

Bezpečnostní dveře - poradce při výběru


Bezpečnostní třídy

Hlavním kritériem při výběru by měly být vždy bezpečnostní požadavky. Následně užitkové vlastnosti a až pak řešíme vzhled.

Všechny naše dveře jsou konstrukčně postaveny tak, aby odolaly potencionálnímu zloději co možná nejdéle. Čím více bezpečnostních prvků dveře mají, tím více ztíží případný pokus o vloupání. A nejde jen o počet čepů po obvodu dveří. Podstatná je bezpečnostní třída tzn., že dveře ve státní zkušebně splnily (při pokusu o překonání) požadavky na danou bezp.třídu. Neméně důležité je dveře osadit kvalitním bezpečnostních kováním (štítem) a kvalitní bezpečnostní vložkou. Největší slabinou bezpečnostních dveří je jejich nejslabší část (díl).

Velice důležité jsou právě zmíněné užitkové vlastnosti. Tzn. izolace zvuková (naše dveře mají zvukovou neprůzvučnost 36dB), a izolace tepelná, které přispívají ke komfortu uživatele.

Samozřejmostí je ocelová zárubeň, která musí být ukotvena a zabetonovaná. Pofidérní firmy, které montují jakože "bezpečnostní dveře" a mají společný znak a to montáž zárubně PUR pěnou. Tyto dveře jsou asijského původu a zárubeň vzhledem k její "tloušťce" plechu není možné zabetonovat, protože by se deformovala pod váhou betonu. Nemluvě o kvalitě provedení, kvalitě zámků a funkčnosti mechanického zámku - osobně doporučujeme vyvarovat se podobným typem dveří které nemají SK nebo CZ certifikát.

Na rozlišení se používají bezpečnostní třídy (RC). Výběr bezpečnostních dveří se řídí místem určení, požadavkami zákazníků, nebo potřebami pojišťoven.

 

Stáhnout si můžete náš DOPORUČENÝ CENÍK SESTAVY bezpečnostních dveří v sekci ceníky.

 

Naše společnost je obchodním zastoupením českého výrobce bezpečnostních a protipožárních dveří BEDEX / MRB.