Jak vybrat kování

 
 
 
Úvod > Jak vybrat kování
 
Nejsou zde žádné položky k zobrazení
 
 

Kování resp. klika tvoří s dveřmi jeden celek

Je třeba na to myslet při výběru kování. Kování a jejich design velmi ovlivňuje celkový pohled na dveře, a levným nevkusným kováním se dají pokazit i kvalitní dveře .....

Základní rozdělení interiérových klik:

- Štítové kliky  

Při štítových klikách je třeba znát vzdálenost mezi osou kliky a osou klíče (rozteč). Standardní vzdálenost je 72 nebo 90 mm. Při bezpečnostních kování se používá i rozteč 92 mm (prosím, zvyšte pozornost při měření).

UPOZORNENÍ nakolik otvory do štítových klik vyrážíme na objednávku, je nezbytné, abyste při zadávání objednávky přesně uvedli typ a rozteč otvorů. Pokud si objednáte nesprávně, nemusí být jejich výměna samozřejmostí.

 

- Rozetové kliky   

Rozetové, čili dělené kliky, označujeme velkým písmenem R (kulatá rozeta) nebo HR (čtvercová rozeta). Jelikož se většina rozetových klik upevňuje prošroubováním přes celou tloušťku dveří v místě zámku, je třeba, aby byly v zámku k tomu určené otvory (viz. Přiložený obrázek).

 

 

 

 

 

 

 

Standardní rozměry interiérové ​​dveře

 

zamok zadlab

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zamok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Standardní rozměry vstupní dveře

Standardní vzdálenost je 72 nebo 90 mm. Při bezpečnostních kování se používá i rozteč 92 mm (prosím, zvyšte pozornost při měření).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UPOZORNĚNÍ. Jelikož otvory do štítových klik vyrážíme dle Vašich požadavků, je nezbytné, abyste při nákupu zboží přesně uvedli typ a rozteč otvorů. Pokud si objednáte nesprávně, nemusí být jejich výměna samozřejmostí.

Zkratkou BB - označujeme otvor pro interiérový klíč (dózický)


Zkratkou PZ - označujeme otvor pro vložku (FABky)


Zkratkou WC - označujeme WC sadu s vmontovaným klíčem (k WC sadě je potřeba zámek se spodním čtyřhranným otvorem 6 x 6 mm)

 

 

 

 

 

Při kličkách s koulí uvádíme všechny předešlé údaje plus upřesnění, zda se jedná o kliku pravou (označujeme RE) nebo levou (označujeme LI). Koule nebo madlo může být pevné nebo otočné.