Ochrana pred vlašťovkami

 
 
 
Úvod > Ochrana pred vlašťovkami
 

Zabráníme ptákúm, holubům a vlaštovkam ve stavbě hnízd?

Kdo se s problémem "náletů" a výstavby ptačích hnízd setkal pochopí jak umí milé tvory (vlaštovky, holubi například) člověku znepříjemnit život. Obvykle když nahodíte novou omítku na fasádu, tak jak naschvál si Vás vyberou tyto milé tvory a začnou s pokusy o stavbu hnízda. Bohužel často se nesoustředí jen na jedno místo kde by své hnízdo stavěli (znám z vlastní zkušenosti), a víme jak to vypadá po náletech více vlaštovek, které dělají na fasádě (většinou na zcela nové z níž se samozřejmě těšíte) tečky do řady z bláta , které jde jen velmi těžko čistit (bez mechanického poškození omítky) tak i po vyčištění zůstávají na omítce stopy po vlaštovčích tečkách / blátě.

Z naší zkušenosti hroty proti ptactvu, velmi účinně brání stavbě vlaštovčích hnízd, a zahnízdění jiných druhů ptáků (holubů apod.). Ochraňuje hlavně podstropové místa, římsy, fasády a okna. Je to jediné trvalé řešení (samozřejmě nic není 100% ale tahle mechanická zábrana se nám osvědčila nejvíce) s jednoduchým modulárním (nadpájateľným systémem) s jednoduchou montáží.

hroty proti ptákům

 

Tenhle hrotový systém je garantována ochrana všech možných požadovaných míst. Pokud hledáte trvalé řešení, a nezabraly Vám "tradiční typy ochrany" jako nastříhaný alobal, vystřižené novinové proužky nad okny, případně jste zkoušeli drahé a krátkodobě (v minutách) efektivně spreje proti ptactvu, doporučujeme určitě mechanicky zamezit uchycení a stavbě hnízd.

 

 

problem vlaštovky hnízdaproblem vlaštovky hnízda

 

 

 

 

 

Z vlastní zkušenosti doporučuji trvalé řešení, které zabrání opětovným (každoročním) pokusům o zahnízdění. Hlavně modulární systém, je jednoduše nadpájateľný, s jednoduchou montáží a je velikou výhodou našich produktů. Jednotlivé produkty jsou rozděleny podle hustoty hrotů, a jejich rozložení. Jednotlivé segmenty mají délku 33,6cm nebo 50cm. Typy se liší hlavně hustotou hrotů a jejich ochranou šířkou / výškou. V některých případech postačí a pomůže i základní typ Hrot typ K-1 případně Hrot typ A . Hlavně v podhledech doporučejeme hroty s větším počtem hrotů na modulu a hlavně s širší ochranou šířkou jako jsou Hrot typ K-3 nebo Hrot typ K-4 případne nejkvalitnější Hrot typ K-5   Máme v nabídce i speciální žlabové hroty s vyosením do strany K-2R

Montáž je velmi jednoduchá, lepíte silikonovým lepidlem, my používáme ověřený Den Braven Mamut crystal   přímo na fasádu, podstropové místa, okapy a pod. Připravte si pistoli na silikonovou kartuši, ořezávač, drátěný kartáč případně čisticí prostředek. Je třeba plochu před nanášením speciálního silikonového lepidla před aplikací vyčistit / odmastit.Moduly jsou nadpájateľné, a lze je zkracovat dle potřeby. Doporučujeme lepidlo osazovat bodově v dostatečné tloušťce, hlavní první moduly, stejně důležité je při lepení prvních dvou modulů tyto déle podržet dokud se "chytí", aby při nacvakávání a spojování dalších modulů jste nimi nepohnuli a neodlepili se Vám. Pak už lepení jde rychle a komfortně. Potřebné je samozřejmě dodržet teplotní a vlhkostní podmínky podle specifikace výrobce lepidla. Průměrná výtěžnost jedné kartuše lepidla je přibližně 12 metrů.

montáž hrotový system proti ptákům

 

 

 

 

 

V případě požadavku Vám umíme samozřejmě pomoci s kompletní dodávkou a montáží na Váš dům, klidně nás kontaktujte pro vypracování individuální cenové nabídky. Důležité je zajistit přístup v případě větších výšek (plošina / lešení).

Ještě jeden postřeh na závěr z naší zkušenosti, kdo v podhledu dřevěné podbití je na to obvykle lepší. Pokud v sousedství dům s plně omítnutým i podhledem, tak si vyberou raději zmíněného souseda :)