Jak vybrat pouzdro na posuvní dveře

 
 
 
Úvod > Jak vybrat pouzdro na posuvní dveře
 
Nejsou zde žádné položky k zobrazení
 
 

Pouzdra pro posuvné dveře

Nabízejí výhodu ušetřeného prostoru a elegantní řešení Vašeho interiéru. Kvalitní provedení pouzder zaručuje spolehlivý chod posuvných dveří, které výborně pasují do každého prostoru. Velkou výhodou je snadná a krátká montáž.
 

Při výběru typu pouzdra je základem typ příčky , do které chcete pouzdro umístit. Varianty jsou zděná příčka a SDK , tedy příčka zhotovena ze sádrokartonu. Už při montáži příčky je důležité myslet na typ pouzdra / dveří, požadovanou světlost otvoru , tedy průchozí šířku. V technických listech a podkladech uvádíme přesné požadované rozměry stavebních pouzder, které je nutné dodržet. Upozorňujeme, že jejich nedodržení Vám zkomplikuje situaci při následném řešení dveří a obložkové atypické zárubně na nesprávně osazené pouzdro. Případně se nevyhnete atypickému řešení dveří / zárubně, což je zbytečně dražší. Velmi důležité je osadit pouzdro do správné výšky. Každý výrobce pouzdra má na ostění pouzdra označení "budoucí výška 100cm", tzn. 1 metr od budoucí podlahy !!! Třeba dodržet! I pokud osazujete pouzdro před vylitím podlah. Jestli uvažujete v jakém čase v rámci stavebních prací je vhodné osazovat pouzdro , tak není přesně určeno, kdy pouzdro instalovat, protože instalace nebrzdí práce, které se netýkají stěny, na kterou se pouzdro právě montuje. Stavební pouzdra - verze sádrokarton je nutné zabudovat do konstrukce sádrokartonové stěny již při jejím stavění a opláštit ji sádrokartonovými deskami zároveň s okolní stěnou. Pro stavební pouzdra - verze zdivo je třeba při stavění zděné stěny vynechat pro ně stavební otvory a zajistit je překladem. Pouzdra je nutné osadit do stavebních otvorů minimálně 15 dnů před omítáním okolních stěn a omítnout je první vrstvou omítky !!!

 

Důležité je zvážit již při výběru typu pouzdra a jeho tloušťky typ interiérových dveří, které chci použít. Variant je samozřejmě mnoho, ale např. do pouzdra na tloušťku dokončené příčky 100mm osadíte pouze dveře tloušťky 40mm tzn. hladké, respektive s rámovou konstrukcí i prosklené (např. typ Vertigo ) jejichž zasklívací rámečky nepřesahují danou tloušťku 40mm. Z tohoto důvodu je praktičtější použít pouzdro na tloušťku dokončené stěny 125mm, kde nejste limitován typem dveří.

Pouzdra dodáváme v jednokřídlovém ( až do šířky 1200mm, kde je již ale problém najít dodavatele na posuvné dveře !!! ) a dvoukřídlém provedení, kde je několik variant, např. posuvné dveře které jdou od středu dovnitř pouzder na krajích příčky jako je provedení Doppio Unitrex . Nebo varianta dvoukřídel, které jsou v pouzdře ve středu vedle sebe, např. DUO Unitrex případně řešení Eclisse SEŘAZENÍ / a odsouvají se ze středového pouzdra do stran.

 

Zákryt je samozřejmě hrubší pouzdro, na to pamatujte při navrhování příčky, neboť není použitelné např. při sádrokartonové příčce 100m / 125mm. Protože jen samotná tloušťka dokončené stěny je 175mm / 225mm. V provedení se šířkou 175mm dokážete namontovat pouze dveřní křídlo tloušťky 40mm !!! Zákryt je vhodný pro vzájemně sousedící místnosti. Tento model schová dvě dveřní křídla z opačných stran do jednoho pouzdra.

Je to ideální řešení pro úzké prostory, jako jsou například chodby a vstupy do koupelen a toalet. Využijte i ty nejužší prostory.

 

pouzdro Eclisse zakrýtpouzdro Eclisse zakrýt

 

 

 

 

 

 

 

 

Z dalších variant je pokrokový výrobek Pouzdro Eclisse Luce , který v sobě spojuje zkušenosti a knowhow posuvných systémů Eclisse. Tento patentovaný produkt je lídrem na trhu ve svém segmentu. Do pouzdra Luce je možné zabudovat elektrické kabely, vypínače, zásuvky, termostaty, světla atd. Eclisse LUCE jednokřídlé je ideálním řešením pro umístění elektroinstalace v blízkosti dveřního otvoru. Pouzdro se dodává ve standardní tloušťce dokončené stěny 150mm s vnitřním otvorem 64mm. Upozorňujeme ale, že do pouzdra Luce vnitřní tloušťky 64mm, je možné osadit dveře největší tloušťky 45mm včetně případně zasklívací lišty. Pouzdro Luce je vybaveno kanály pro vedení kabeláže, kabelem na uzemnění a ve verzi do zdiva na každé straně pouzdra i pěti předpřipravenými otvory pro osazení standardní instalační krabice hloubky 40mm. Víme Vám dodat samozřejmě i atypické provedení pouzder dle Vašich individuálních požadavků, kde je samozřejmě delší dodací lhůta.

Pouzdro Eclisse Luce

Pouzdro Eclisse Lucy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V případě, že byste rádi dosáhli co největší dveřní průchod , avšak omezuje Vás délka příčky, je pro Vás řešením pouzdro Eclisse Teleskopické , které ukryje do jednoho pouzdra dvě paralelně posuvné dveřní křídla, a tak vytvoří co největší průchod a prosvětlení při co nejkratší zdi. Systém je dostupný i se synchronizací, která hladce a plynule zasune do pouzdra oba dveřní panely najednou. Maximalizuje dveřní průchod, zredukuje velikost stěny. Je samozřejmě třeba počítat s hrubším pouzdrem dokončené stěny 180mm (vnitřní otvor 144mm - upozorňujeme že možné osadit dveře tloušťky maximálně 40mm, což jsou většinou hladké, případně typ SIMA SOLODOOR se zapuštěnými zasklívacími lištami). Řešení teleskop viz foto:

 

pouzdro Eclisse Teleskoppouzdro Eclisse Teleskop

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další varianta je pouzdro umožňující montáž břemen . Na pouzdro Eclisse Ewoltuto® respektive do jeho stěny můžete vrtat a zavěsit na ni skříňky, regály, police a držadla. Je to jediné pouzdro svého druhu na trhu. Máte alternativy jednokřídlé a dvoukřídlé dveře. Na tento typ pouzdra nelze nainstalovat samozavírač, a není rovněž možné osadit do pouzdra dveře ze skla / hliníku.

pouzdro Eclisse ewolutopouzdro Eclisse ewoluto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stejně do koupelny a prostředí, kde je zvýšená vlhkost, je vhodné uvažovat o variantě pouzdra s ochranou proti korozi . Daný problém vyřešilo Eclisse a to tím, že vytvořilo speciální pouzdro s třívrstvou ochranou (pozinkování, polyesterová vrstva a epoxidová barva) určeny zejména pro prostředí s vysokou vlhkostí jako např. koupelny, sauny a plovárny. Navíc, odolnost tohoto modelu vůči korozi byla vědecky testována. Pouzdro bylo smozřejmě testováno, a během 240 hodin vystaveno působení slaného postřiku (vlhkost: 95%, 5% NaCl) - pouzdro zůstalo zcela nepoškozené a bez nejmenší stopy oxidace. Vhodné k zamyšlení - tato možnost je v príslušenství k pouzdrům.

 

Velmi vhodným designovým řešením jsou pouzdra Eclisse Syntesis Line , tzn. Bezobložkové pouzdra. Při jejich použití není třeba na pouzdro osazovat speciální zárubeň, protože mají esteticky vyřešeny detaily vstupu posuvných dveří do pouzdra.

 

Eclipse syntéza linka

 

 

 

 

 

 

 

 

Ještě bych doplnil k Omítaným stěnám při pouzdrech do zdiva. Kde je postup následující. Omítka musí být realizována ve dvou vrstvách v odstupu přibližně 15 dní. První silná vrstva omítky se nanáší na omítkářské síte. Je to stejná omítka, jako se používá při stavbě cihlové zdi. Druhá povrchová vrstva je stejná jako omítka na ostatních stěnách místnosti. Nevyžaduje si žádné speciální aditiva.

Posuv dveří v pouzdře je možné řešit i motorizací (Eclisse) . Motorizací je dokonce možné vybavit i pouzdra již zabudované do stěny, při nichž se s tím předem nepočítalo. Ale POZOR! V takovém případě se šířka dveřního průchodu (u jednokřídlých dveří) zmenší asi o 7 cm , protože motor se montuje na konec kolejnice a zabírá tam místo. Montáž motorizace musí realizovat elektrikář.

 

Zde přikládáme montážní návody pouzder Unitrex:

Návod k montáži jednokřídla do zdiva ZDE. .                                               Návod k montáži jednokřídla do SDK přečkat ZDE .....

A rozměry potřebných stavebních otvorů pro pouzdra Unitrex:  Rozměry otvorů ke stažení ZDE ....