Jak vybrat bezpečnostní dveře

 
 
 
Úvod > Jak vybrat bezpečnostní dveře
 

Rádi poradíme s bezp. dveřmi

Bezpečnostní dveře - poradce při výběru


bezpečnostní třídy

Hlavním kritériem při výběru by měly být vždy bezpečnostní požadavky. Následně užitné vlastnosti a až potom řešíme vzhled.

8 důležitých pravidel při výběru bezpečnostních dveří . Bezpečnost našeho domova, je velmi důležitá. Třeba si to uvědomit dříve než tu jistotu ztratíme, napr.po krádeži a představě že v našem domě / bytě se pohyboval někdo cizí, zloděj ......

1. CERTIFIKOVANÉ bezpečnostní dveře

jak otevřít dievcatko bezp dveřeVyžadujte prokázání platného SK certifikátu, vydaného Slovenské státní zkušebnou. Předpokládám pochybné Čínské, Turecká nebo Polské certifikáty Vám budou od začátku podezřelé. Pokud by tyto pochybné dveře byly spolehlivé, jejich výrobce by neměl problém absolvovat test v České zkušebně! Zde si víte prohlédnout VIDEO o čínských "bezpečnostních dveřích" které překoná malé děvčátko 

 

2. Kompletní set

Bezpečnostní dveře set kluckaI nejkvalitnější bezpečnostní dveře osazené v původní křivé zárubni, budou mít mnohem horší užitné vlastnosti (tepelná a zvuková izolace) jako základní model dveří v nové korektně osazené zabetonované zárubni. Raději si vyberte pro Vás cenově přístupnější model bezp.dverí, ale vemte kompletní set, dveře, zárubeň správně kování, vložku a jiné příslušenství. Standardně jsou původní zárubně v bytech osazeny nekorektně křivě a doporučujeme výměnu. Ani Patna na původních zárubních nejsou dimenzovány na 70 kg dveře. Samozřejmě je důležité i příslušenství, dejte si poradit abychom nepodcenili kvalitní kování, vložku, kukátko. Největší slabinou bezpečnostních dveří je jejich nejslabší část (díl). Například pokud si na kvalitní bezp.dvere osadíte štítové kování bez překrytí s nevhodně vybranou vložkou, která bude pretŕča přes kování do vnější strany, a umožní nasazení vylamováku, je velmi jednoduché vložku zlomit v polovině a sebelepší dveře jednoduše otevřít, což zabere zkušenému "expertovi "30 sekund a to bez většího ruchu.

 

 

3. Odborná montáž

odborná montaz dveřeNení nic horšího než když se rozhodnete ušetřit na montáži a namontovat bezp.dvere pomocí známého "zedníka" bez dostatečných zkušeností. Montáž bezpečnostního setu je velmi specifická, a vzhledem k váze dveřního křídla 70-80kg vyžaduje dodržení přesných postupů. Neodborná montáž může skončit katastrofou a poškozením finančně náročného produktu. Samozřejmostí je ocelová zárubeň, která musí být ukotvena a zabetonovaná. Pofidérní firmy, které montují jakože "bezpečnostní dveře" mají společný znak a to montáž zárubně PUR pěnou. Tyto dveře jsou asijského původu a zárubeň vzhledem k její "tloušťce" plechu nelze zabetonovat, neboť by se deformovala pod váhou betonu. Pokud chcete spát v klidu vstupní dveře do bytu a její zárubeň musí být správně ukotvena a zabetonovaná.

 

4. Vyžadujte servis, dlouholetý

Trezorový zámek mul-t-lock-235Všímejte si historii firmy, jak dlouho jsou na trhu? Nezanikne firma za rok dva, a Vám zůstanou jen oči pro pláč pokud se něco pokazí? Velmi důležitý aspekt při výběru dodavatele. Hledat a alternovat pak případný servis je velmi náročné ať už finančně, ale i možnostmi na trhu. Pokud si vyberete neznámý produkt, neznámého výrobce, o problém máte postaráno .....

 

 

5. Bezpečnostní třída? BT2? BT3?

BEDEX sestavaČím více bezpečnostních prvků dveře mají tím více ztíží případný pokus o vloupání. A nejde jen o počet čepů po obvodu dveří. Podstatná je bezpečnostní třída, tz, že dveře v státní zkušebně splnili (při pokusu o překonání) požadavky na danou bezp.triedu. Neméně důležité je dveře osadit kvalitním bezpečnostních kováním (štítem) a kvalitní bezpečnostní vložkou. Zde platí že příslušenství by mělo mít minimálně stejný stupeň bezpečnostní třídy, nejlépe výšší.

 

 

6. Užitkové vlastnosti? Jsou pro mě důležitější než samotná bezpečnostní třída?

Velmi důležité jsou zmíněny užitné vlastnosti. Tz, izolace zvuková (naše dveře zvuk.nepriezvučnosť 36dB), a izolace tepelná, které přispívají ke konfortu uživatele. Ze zkušenosti víme že velká část zákazníků preferuje základní bezpečnost, ale velký důraz kladou na kvalitní užitné vlastnosti, hlavně aby neslyšeli výtah, sousedy na chodbě, aby je nebylo slyšet venku. Naše dveře mají jedinečný konstrukční detail, a to silikonové těsnění přímo v dražé falcu dveří, které má dlouhou živostnost (nesrovnatelnou s nalepovacími těsněními) a výbornou funkčnost s garantovanou zvukovou neprůzvučností 36dB.

Nemluvě o kvalitě provedení, kvalitě zámků a funkčnosti mechanického zámku - osobně doporučujeme vyvarovat se typem dveří které nemají SK nebo CZ certifikát.Na rozlišení se používají bezpečnostní třídy (RC). Výběr bezpečnostních dveří se řídí místem určení, požadavky zákazníků, nebo potřeb pojišťoven.

 

7. Povrchová úprava

Už dávné neplatí že vstupní dveře plní pouze bezpečnostní funkci. Je to moderní prvek který umí dokonale esteticky doplnit Váš interiér a vstup do bytu. Naše dveře umožňují rozdílné barevné provedení obou stran, tím pádem víte dokonale sladit své požadavky na vnitřní sladění dekoru.

 

8. High-tech doplňky - jak Vám dokáží zvýšit přidanou hodnotu a poskytnout dokonalý komfort

Digitální kukátko bezp dveřeNejpoužívanějším doplňkem jsou digitální průhledítka, kukátka, které již umožňují připojení na wifi, a Váš dokonalý přehled o tom co se děje před dveřmi. Obsahují SD kartu, která zaznamená i sebemenší pohyb před dveřmi, a ty TOP modely Vás budou o tom i v aktuálním čase informovat. Podívejte se na naši nabídku digitálních kukátok.

Komfortní vstup je dnes již možné řešit elektronickým kováním, které víte ovládat na dálku a spravovat přístupy do Vašeho příbytku, kanceláře a mít dokonalý přehled o vstupech osob přes kontrolovaný vstup.

 

Stáhnout si můžete náš DOPORUČENÝ CENÍK SESTAV bezpečnostních dveří v sekci ceníky

 

Naše společnost je obchodním zastoupením českého výrobce bezpečnostních a protipožárních dveří BEDEX / MRB.