Samozavírače

 
 
 
 


Samozavírače

Seřadit podle: Řadit vzestupně
Zobrazuji :

 
Ušetříte: 15 %
JNF FREE LINE Samozavírač ML.21.800
Novinky

JNF FREE LINE Samozavírač ML.21.800

Integrovaný samozavírač s kolejnicí
1.368 Kč 1.609 Kč
Dostupnost
Dostupnost: 1-5 dny
Aretační ramínko GU-536
492 Kč
Dostupnost
Dostupnost: Skladem
Samozavírač bráničiek a bran
520 Kč
Dostupnost
Dostupnost: 1-5 dny
Ušetříte: 15 %
Ramínko TS1000 TS1500

Ramínko TS1000 TS1500

Standardní ramínko TS 2000 TS 4000
265 Kč 312 Kč
Dostupnost
Dostupnost: 1-5 dny

 
 

Samozavírače (zavírače dveří, lidově brano),

-slouží hlavně na samovolné automatické zavření dveří.

Rozdělují se do více skupin, dle zatížení ve třídách 1 až 6 (cyklyckosti otevírání). Podle způsobu provedení ramínka zavírání, což ovlivňuje hlavně na celkový vzhled a design. Elegantním řešením jsou zavírače s kluzným ramínkem, které nepretŕča do prostoru jako klasické lomené ramínko ale na druhé straně snižuje účinnost samozavírače o přibližně 30%. Na to je třeba myslet při výběru zavírače, pokud se jedná o silně exponovaný prostor, s vysokou frekvencí otevírání, je vhodnější použít ramínkový samozavírač např TS4000   s třídou zátěže 1-6, který se vyznačuje vysokou kvalitou, a životností.

Samozavírače jsou v provedení pro protipožární dveře případně dveře bez požární odolnosti. Naše zavírače dveří mají všechny platný SK certifikát, pokud jsou v požárním provedení.

Zavírače umožňují stejně aretaci dveří, tz, nastavení zajištění otevřených dveří v žádoucí pozici. Daná funkce není vzhledem k legislativě možná při požárním provedení. Stejně se dá nastavit automatický doraz, a síla otevírání, dovření posledních 10 stupňů, případně i síla otevírání dveří.

Jsou iv provedení tem, buď podlahové samozavírače, zabudované do podlahy (ty je nutné osadit ještě před potěry), případně máme v nabídce zavírač skrytý do dveřního křídla, typ BOXER což je velmi elegantní řešení.

Je velmi důležité zvolit správný typ samozavírače hlavně vzhledem k rozměrům a váze dveří, neméně důležitým faktem je cyklyčnosť otevírání. Uvedené vlastnosti samozavírače ovlivňují jeho životnost.